• 150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞİNİZDE KARGONUZ BEDAVA
  • YENİ PROTEYİN BARIMIZI DENEDİNİZ Mİ ?
  • TÜRKİYE'nin EN İYİ KAHVESİNİ ÜRETİYORUZ
  • GREEN BROWN -
150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞİNİZDE KARGONUZ BEDAVA
12.09.2022
Filtre Kahve Nasıl Yapılır

Filtre Kahve Nasıl Yapılır

Filtre Filtre kahve yapmayı bilmek her kahve tutkunu için önemli bir beceridir. İster dökme ritüelinde güneşlenmeyi seviyor olun, ister bir damla kahve makinesinin rahatlığına ihtiyacınız olsun, herkes için bir filtre yöntemi vardır. Ama hangisinin sizin için en iyi olduğunu nasıl bileceksiniz?
Burada size farklı yöntemlerde yol göstereceğiz ve her seferinde harika bir fincan filtre kahve yapabilmeniz için her biri için uzman tavsiyesi vereceğiz.

Süzme, dökme ve damlatma aralarındaki fark nedir?
İlk olarak, bazı anahtar terimleri tanımlayalım. Filtre kahve, bir filtrede bulunan öğütülmüş Green Brown kahve çekirdeklerinden sıcak su dökülerek yapılır (bunlar yapıldıkları malzemeye bağlı olarak tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir olabilir). Yerçekimi suyu öğütülmüş kahveden ve filtreden çekerken, kahvenin yağları ve aroma bileşenleri çıkarılır ve aromatik bir demleme oluşturur.
Dökme ve damlatma, filtre kahve yapmanın iki yöntemidir. Dökme işleminde ipucu isimdedir: suyu kahve çekirdeklerinin üzerine elle dökersiniz. Bu arada, damlama genellikle tüm süreci sizin için yapan bir makineyi içerir.

Filtre kahve makinesi nasıl kullanılır?
Elektrikli kahve makineleri markadan markaya biraz farklılık gösterebilir, ancak bir damlama makinesinde kahve yapmanın genel yöntemi tutarlıdır.

1. Suyu ölçün ve hazneye dökün.
Kahve makinenizin rezervuarında muhtemelen ne kadar suya ihtiyacınız olduğunu gösteren işaretler vardır, ancak doğruluk için dijital bir ölçek kullanarak suyu da ölçebilirsiniz. Suyun temiz olduğundan emin olun (filtrelenmiş su idealdir).

2. Filtreyi yerleştirin.
Filtreyi filtre haznesine yerleştirin. Tek kullanımlık kağıt filtrelerin kullanımı iyidir, ancak çoğu kahve makinesi yeniden kullanılabilir paslanmaz çelik filtreyle gelir ve bu çevre için daha iyidir.

3. Kahveyi ölçüp öğütün ve filtreye ekleyin.
Tabii ki önceden çekilmiş kahve kullanabilirsiniz, ancak kahvenizi her zaman taze öğütmenizi öneririz. Orta öğütme boyutu, filtre amaçları için en iyisidir. 180 ml su için yaklaşık 10 gr çekilmiş Green Brown kahveye ihtiyacınız olacak. Çekilmiş kahveyi haznedeki filtreye ekleyin.

4. Makineyi prize takın ve açın.
Bu kendi kendini açıklayıcı. Otomatik kahve makinesinin güzelliği, biraz hazırlık yaptıktan sonra, makinenin tüm zor işi yapmasıdır!

Size ulaştırdığımız kahveler ile bugüne kadar

0

Kahve demlendi .

Copyright 2022 - greenbrown.com